bilet michałowiczaninaZdjęcie prezentuje uścisk dłoni Wójta Michałowic i przedstawiciela WKD po podpisaniu umowy na Bilet MichałowiczaninaProgram jest elementem realizowanej przez Gminę polityki społecznej. Negocjacje z WKD podjęto z inicjatywy mieszkańców, którym od dawna zależało na łatwym i tanim poruszaniu się kolejką w ramach granic oraz na tańszym dojeździe do pracy poza granice Gminy.


Od 1 lipca dostępna jest sprzedaż biletów WKD w nowych, niższych cenach dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Michałowice. Tańsze są wszystkie przejazdy okresowe (miesięczne i kwartalne) wg taryfy normalnej, a ponadto jednorazowe obowiązujące na linii Nowa Wieś Warszawska - Warszawa Salomea.


Zdjęcie przedstawia Kartę Mieszkańca trzymaną w ręce przez kobietę

bilet michałowiczanina umożliwia posiadaczom karty mieszkańca tańsze przejazdy wkd


Dzięki nowej umowie podpisanej 17 czerwca 2020 r. przez Gminę Michałowice z WKD przejazdy na linii Nowa Wieś Warszawska – Warszawa Salomea są dostępne za symboliczne kwoty (już od 1,50 zł za bilet dla seniora/ucznia/studenta). Bilety można zakupić w dwóch wariantach czasowych: 12 i 19-minutowych.


Koszt biletu normalnego to odpowiednio: 2,50 zł (12 min) i 3 zł (19 min). Niniejszy program umożliwia mieszkańcom spore oszczędności. Warto podkreślić, że bilet Michałowiczanina jest tańszy od najtańszego biletu 20-minutowego oferowanego w warszawskiej strefie 1 i 2 przez ZTM. Mieszkańcy regularnie korzystający z kolejki, najczęściej przy dojazdach do szkoły lub pracy, kupują zazwyczaj bilety miesięczne lub kwartalne. Bilet miesięczny wg taryfy normalnej jest dla nich tańszy o 40 zł, a bilet kwartalny wg taryfy normalnej o 90 zł.


Do skorzystania ze zniżek konieczne jest okazanie Karty Mieszkańca Gminy Michałowice, która przysługuje każdemu mieszkańcowi oraz jego dzieciom (by ją uzyskać wystarczy rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania). Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania niniejszego dokumentu zawarto na podstronie Karta Mieszkańca.


Powiązanie Biletu Michałowiczanina z Kartą Mieszkańca pozwoliło ograniczyć gminne dopłaty tylko do finansowania przejazdów jej mieszkańców. Ta atrakcyjna oferta ma zachęcić także niektórych mieszkańców do rozliczania podatków w Gminie Michałowice, co pozytywnie wpłynie na budżet.


W 2020 roku Program spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. W okresie VII-XII 2020 r. mimo pandemii i ograniczeń w ruchu pociągów, mieszkańcy Gminy Michałowice skorzystali z Programu, kupując ok. 15,1 tys. biletów, w tym ok. 14,7 tys. biletów jednorazowych i ok. 400 biletów okresowych.


Podpisanie umowy na Bilet Michalowiczanina


nowe ceny biletów oraz szczegóły programu

Grafika prezentuje cennik Biletów Michałowiczanina strona 1Grafika prezentuje cennik Biletów Michałowiczanina strona 2Grafika prezentuje cennik Biletów Michałowiczanina strona 3